Vanda Hybnerová (Anna Vymešová) - seriál Krejzovi

Vanda Hybnerová (Anna Vymešová) - Krejzovi

Vanda Hybnerová (Anna Vymešová)

Datum narození: 30.9.1968
Znamení: Váhy

Charakteritika postavy Anny Vymešové: Bankovní úřednice. Nejstarší dcera, která bohužel prožívá krizi středního věku. Chce chytit ujíždějící vlak a ještě prožít něco velkého. Anna se vdala za veterináře Petra a mají spolu dospívající dceru Anetu. Anna pracuje v bance, je úspěšná, ambiciózní a oproti ostatním sestrám trochu nudná. Má ráda řád a pořádek. Je nejstarší a vždy, když matka odjela, převzala za své ostatní sestry zodpovědnost. Právě k ní ale dost hlasitě přichází krize středního věku a Anna má pocit, že jí život protekl mezi prsty. Je nespokojená se svým životem, s manželstvím, se vším. Ačkoli jí Petr vůbec nic neprovedl, Anna dotáhla svou nespokojenost až k rozvodu. Chce, aby si Petr našel jiné bydlení a i jinou ordinaci, protože ta jeho se nachází v rodinné vile. Klidný Petr předstírá smířenost, ale ve skutečnosti nedělá nic a čeká, až ji to pominutí smyslů zase přejde.

Vanda Hybnerová je česká herečka, dcera herce, mima a divadelního pedagoga Borise Hybnera, bývalá manželka herce Saši Rašilova. Vanda Hybnerová absolvovala pražskou jazykovou základní školu v Ostrovní ulici. Vystudovala fotografii na grafické škole a herectví na pražské DAMU. Se Sašou Rašilovem má dvě dcery, Antonii a Josefínu.

Přibližně 7 let hrála v Divadle Labyrint a hostovala v celé řadě dalších pražských divadel. Nyní hostuje v činoherním souboru Divadla Komedie, v Dejvickém divadle a Stavovském divadle (scéna Národního divadla).

Filmografie

Zdroj a foto www.iprima.cz